Пилок бджолиний

Кружляючи по квітці бджола набирає на себе пилкові зерна, а потім лапками зчищаючи їх з себе , додаючи до нього нектар та свої ферменти, формує грудочки пилку і вкладає ці грудочки у спеціальні кишеньки на задніх лапках, тому квітковий пилок ще називають бджолине обніжжя. Перед входом до вулика стоїть пиловловлювач і пролізаючи крізь решітку пилок падає у спец. контейнер, а бджілка заходить до вулика.

Пилок є безцінним дарунком природи. Не існує іншого продукту, що міг би порівнятись за концентрацією всіх складових компонентів, необхідних для розвитку і функціонування організму людини. В ньому виявлено до 240 сполук, що беруть участь у біохімічних процесах. У ньому містяться всі незамінні  амінокислоти, білки, вуглеводи,  залізо, калій, а загалом містить 28 мінеральних елементів, у пилку багато провітаміну А. Він містить велику кількість активатору росту.

Пилок має різнобічний терапевтичний ефект, він стимулює ріст і відновлення пошкоджених тканин організму, в т. ч. печінки, кровотворної тканини, підвищує гемоглобін в крові, зміцнює капіляри, знижує вміст холестерину в крові.

Стимулює імунну систему, має загальнозміцнюючу дію, підвищує розумову та фізичну працездатність, сприяє загоєнню ран, зменшує запалення, поліпшує самопочуття, нормалізує сон.