Пергово-медова суміш (бджолиний хліб)

Пилок занесений бджолами у вулик, складений у комірки і залитий медом проходить у вулику так званий процес молочнокислого бродіння, в результаті чого квітковий пилок(бджолине обніжжя) перетворюється в пергу або бджолиний хліб.

Перга є високоякісним(білковим)  кормом для вигодовування розплоду та бджіл.

Із перги виділено до 100 видів дріжджів, які синтезують вітаміни, збагачують пергу деякими ферментами та ліпідами. Бджолиний хліб – найбагатше джерело вітамінів, особливо багато в ньому каротиноїдів, вітаміну Е, мінеральних елементів. Багато вітамінів групи В,вітаміноподібна сполука – інозит.

Завдяки унікальному хімічному складу перга корисна не тільки для бджіл, але і для людини. Вона підвищує імунітет, покращує адаптогенні властивості організму, сприяє зменшенню втоми, відіграє важливу роль в дієтичному харчуванні.

Бджолиний хліб застосовують під час лікування колітів, хронічних запорів, проносів, гепатитів. Чудовий вплив на шлунково-кишковий тракт обумовлений мікрофлорою перги. У світі не існує іншого натурального продукту, що міг би повністю збалансувати заселення кишківника мікроорганізмами, які нормалізують процеси травлення.

Пергу рекомендовано вживати вагітним жінкам для підвищення імунітету та запобігання токсикозу в перші місяці вагітності, а також  застосовують для лікування чоловічого безпліддя, аденоми передміхурової залози, підвищення потенції.

Бджолиний хліб допомагає відновити кровообіг після перенесених інсультів, судини стають більш еластичними.

Перга – це лікувально- профілактичний засіб для дорослих та дітей.